Death in the Afternoon – recept na drsný Hemingwayův koktejl (1 minuta)

Erik Havlík
30. listopadu 2023 0
Death In The Afternoon koktejl

Death in the Afternoon, známý také jako „Hemingway Champagne“, je koktejl, který vytvořil slavný americký spisovatel Ernest Hemingway. Tento nápoj kombinuje absint s chlazeným šampaňským a je známý svou silnou a výraznou chutí. Chcete vědět, jak ho připravit? Ať se líbí – tady je recept i pár zajímavostí k tomu.

Death In The Afternoon koktejl

  • chuť: absint přináší silný anýzový a bylinný nádech, zatímco šampaňské nápoj zjemňuje a přidává bublinky a jemnou sladkost
  • doba přípravy: 1-2 minuty
  • obtížnost: nízká – zahrnuje pouze smíchání dvou základních ingrediencí
  • hlavní alkohol: kvalitní absint, a šampaňské
  • typ sklenice: tradičně širší sklenice na šampaňské, nebo to mohou být i užší „flauty“ na sekt, které jsou ideální pro zachycení perlivosti a elegantního vzhledu nápoje

Zajímavosti a pár slov z historie Death in the Afternoon

Death in the Afternoon je koktejl, který reálně vytvořil slavný americký spisovatel Ernest Hemingway. Spisovatel známý svou bezbřehou láskou k alkoholu a dobrodružství, vytvořil tento koktejl pro knihu So Red the Nose, nebo Breath in the Afternoon z roku 1935, ve které různí spisovatelé (kromě Hemingwaye to byl například i Edgar Rice Burroughs či Theodore Dreiser) uvedli své oblíbené recepty na koktejly.

Hemingway se při vytvoření tohoto drinku inspiroval nejen svojí láskou k absintu, ale také svým pobytem v Evropě, kde měl možnost ochutnat různé druhy alkoholických nápojů. „Smrt odpoledne“ odráží Hemingwayovu fascinaci silnými, charakteristickými chutěmi a jeho schopnost kombinovat neobvyklé ingredience do jedinečného koktejlu.

Hemingway navrhl tento koktejl dokonce i s přesnými pokyny, jak ho pít: „Drink three to five of these slowly“ (pomalu vypijte tři až pět z nich). Silná chuť a vysoký obsah alkoholu v tomto nápoji skutečně vyžadují opatrnost a umírněnost. Jinak, název tohoto koktejlu, Death in the Afternoon, je také názvem Hemingwayovy knihy z roku 1932, ve které se s čtenářem dělí o svou náklonnost pro španělskou kulturu – a jeho fascinaci smrtelným rizikem při býčích zápasech.

Ingredience

Postup přípravy

  • do šampaňské sklenice nalijte absint
  • pomalu doplníte chlazené šampaňské tak, aby se nápoj jemně smíchal a vytvořil charakteristický opálový efekt
  • nápoj podávejte bez ledu

Video

Koktejl Death in the Afternoon je nejen svěžím a silným nápojem, ale také důkaz Hemingwayovy nekonvenční osobnosti a jeho neustálé snahy o hledání nových, vzrušujících zkušeností. Toto je krátká video prezentace varianty nápoje se zeleným absinthem – pokud byste ho náhodou sháněli, toto je on: Suicide Absinth Green.

Death in The Afternoon - Tipsy Bartender


Jak se vám líbil tenhle článek?
3/5 - (2 votes)
Autor článku
Erik Havlík

Představte si všechny ty nekonečné možnosti, které whisky nabízí. Zmapovat je, je tedy pořádná fuška. A protože dobrá whisky mi nikdy nebyla cizí, na tento úkol jsem se s „malou dušičkou“ ujal v rámci Alkotipu já. I díky tomu mám nyní neustálý přísun nových a nových lahví, které můžu ochutnat a zprostředkovat vám své dojmy. Skotské single malt? Irské jemňoučké whisky? Bourbony? A co ostatní svět? To vše se vám pokusím v dohledné době představit co nejdetailněji. Apropo a víte, že whisky patří mezi nejvýnosnější artikl mezi alternativními investičními příležitostmi? Trochu se v tom orientuji a docela rád se s vámi podělím o tipy na láhve, které z tohoto pohledu vypadají opravdu zajímavě.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

🔥 nový Rumový kalendář 2023